Co wspomaga odchudzanie?


Podstawą dla trwałego i pozbawionego skutków ubocznych schudnięcia jest zdrowa dieta. Jeśli już taką dietę masz, to możesz się zastanowić, jak jeszcze wzmocnić jej efekty, jak przyśpieszyć proces powrotu do swojej idealnej wagi. Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych pomysłów.

Biegaj interwały

Trening interwałowy to ćwiczenia w których bardzo intensywny ruch (na ok. 90% naszych maksymalnych możliwości) wykonujemy naprzemiennie z ruchem znacznie spokojniejszym.

Run intensywny wykonujemy na tak zwanym „niepełnym wypoczynku”, czyli ta przerwa wypoczynkowa nie może być zbyt długa. Jak biegać interwały wyjaśnia poniższe video (oczywiście sposobów biegania interwałów jest wiele, instrukcja z filmu to tylko przykład jak możesz się za to zabrać).

To co jest istotne dla nas, to że trening interwałowy ma znacznie silniejsze działanie odchudzające niż klasyczne ćwiczenia – po prostu znacznie silniej pobudza ciało do wysiłku, a więc również do intensywniejszej przemiany materii.

Miseczki z nasionami i olejem lnianym

Stosuj naturalne suplementy

Może to być na przykład olej z lnu lub również skuteczny ocet jabłkowy. Oba te środki mają charakter termogeniczny, czyli pobudzają organizm do szybszej przemiany materii i spalania tłuszczu. No i są znacznie tańsze niż większość tabletek na odchudzanie, które zazwyczaj zaczynają się od kwot 100 zł za opakowanie.

Z innych naturalnych wspomagaczy, możesz wykorzystać również takie jak kofeina zawarta w kawie (oczywiście pijemy czystą espresso, bez cukru i mleka), czy guaranie, oraz ostre przyprawy takie jak chilli, curry czy cynamon.

Jedz więcej białka

Opakowanie jajek

Mało znanym sposobem na wspomaganie jest również… zwiększenie spożycia białka. Wiele badań wskazuje na to, że obecnie przyjęte normy zalecanego spożycia białka na dzień są nieadekwatne i jesteśmy w stanie jeść go znacznie więcej bez żadnych skutków ubocznych.

Jednocześnie więcej białka skłania organizm do redukcji tłuszczu. Ze względów praktycznych dobrą formą uzupełnienie białka jest odżywka białkowa, do kupienia w sklepie dla kulturystów.

Woda – odchudzający cud natury

Dzbanek z wodą i szklanka

No i nie zapominajmy o absolutnie niezbędnym wspomaganiu odchudzania jakim jest woda. Bez względu na to, na jakiej diecie jesteś, pij więcej wody niż zazwyczaj.

To kilka przykładów na to, co wspomaga odchudzanie. Nawet zastosowanie jednej z tych rzeczy już może przyśpieszyć spalanie tłuszczu, a kombinacja kilku z nich plus dobra dieta, może zdziałać tak zwane „cuda”.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.