Niebezpieczne głodówki odchudzające


Dietetycy alarmują, że coraz więcej młodych dziewczyn się głodzi! W cywilizowanym świecie coraz większym problemem staje się wymuszony głód. Wszystko to w celu odchudzania.

Sok z zielonych warzyw

Zamiast zasięgnąć profesjonalnej porady młode dziewczyny same zaczynają stosować diety odchudzające. Kiedyś rzeczywiście były one modne a czasem nawet polecane. Okres dobrobytu głodówek dawno już minął, jednak jest jeszcze wiele osób, które z nich nie rezygnują.

Głodówka oczyszczająca

Jedyną dobrą głodówką, może być głodówka oczyszczająca nas z toksyn, która trwa np. kilka dni, w trakcie których nie pozbawiamy się całkiem pokarmu. Warto stosować wtedy naturalne jogurty, kefiry, soki owocowe (zrobione przez siebie). Taka głodówka jest jednak krótkotrwała i ma służyć tylko celom zdrowotnym a nie odchudzaniu.

Kiedy pojawia się napis dieta a pod nią widnieje namową do głodzenia się to zapomnij o tym. Dieta nigdy nie powinna namawiać do niejedzenia, wręcz odwrotnie do jedzenia, ale tylko wartościowych rzeczy.

Szybkie efekty po głodówce

W czasie głodówki można bardzo dużo schudnąć optycznie i wagowo. Po tygodniu stajemy na wagę i zauważamy ubytek 5 kg. Wpadamy w euforię i mobilizuje nas to do dalszego głodzenia się. Jednak nasze chudnięcie jest tylko złudne, powoduje całkowite odwodnienie się organizmu, stąd drastyczny spadek wagi.

Prawie pusty talerz

Kiedy tylko mamy chwilę słabości i coś zjemy, nawet kawałek marchewki odłoży nam się w postaci tłuszczyku. Na głodówce uczymy nasz organizm niebezpiecznego oszczędzenia. Nasze ciało jest bardzo mądre, wie że nie dostarczymy mu więcej pokarmu więc zaczyna robić zapasy.

Efekt jojo po diecie głodówkowej

A ile człowiek jest w stanie wytrzymać na takiej głodówce? Różnie to bywa, ale najczęściej, poza chorobowymi przypadkami, jest to kilka tygodni. Po tym czasie jak gdyby nigdy nic wracamy do swoich starych nawyków żywieniowych.

Później następuje wielkie zdziwienie, że utracone kilogramy bardzo szybko wracają. Czasem nawet efekt jo-jo przewyższa stan początkowy. Okazuje się, że waga pokazuje więcej niż na początku naszej głodówki.

Nasz organizm jest tak zaprogramowany, że potrzebuje odpowiednich składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania. Jeśli mu tego wszystkiego nie dostarczymy to od razu zaczynają się problemy z niektórymi funkcjami organizmu.

Dziewczyna i skutki uboczne po głodówce oczyszczającej

Inne skutki uboczne

Pierwszą widoczną dysfunkcją jest problem z cerą, później można zauważyć coraz więcej wypadających włosów, połamanych paznokci. I nie wystarczy potem normalnie zacząć jeść, żeby wszystko wróciło do normy.

Włosy, skóra, paznokcie przez długi czas nie będą wyglądały zdrowo i atrakcyjnie. W skrajnych przypadkach takie głodzenie się prowadzi do poważnych chorób.

Z tych najgroźniejsza jest anoreksja. Jeśli poprzez głodzenie się nabierzemy wstrętu do jedzenia będzie to oznaczało długą drogę przez mękę. Niektórzy tak oszaleli na punkcie swojego wyglądu, że wręcz chcą tej choroby. A w niej nigdy nie osiągniemy satysfakcji z własnego wyglądu, gdyż nawet ważąc 29 kg przy 170 cm wzrostu będziemy uważać, że jesteśmy za grubi. Dlatego zanim zdecydujesz się na głodówkę, pomyśl jaką krzywdę sam sobie robisz.

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.