O Nas


Witamy serdecznie na naszym blogu BezDiet.pl!

Jesteśmy młodymi ludźmi, którzy schudli już parę ładnych kilo w swoim życiu i obecnie nie mamy problemów z nadwagą. Jemy zdrowo, smacznie i dobrze czujemy się w swoich ciałach 🙂 Zawsze chcieliśmy stworzyć jakiegoś małego bloga, żeby podzielić się swoimi doświadczeniami i wskazówkami na temat odchudzania i dlatego powstała ta strona.

Jak sama nazwa wskazuje, piszemy tutaj o odchudzaniu i zdrowym trybie życia, natomiast nazwa Bez Diet nie jest tutaj przypadkowa 😉 Nie jesteśmy kolejną stroną na temat diet i odchudzania. Według nas i naszego doświadczenia nie jest potrzebna żadna konkretna dieta, żeby schudnąć.

Jajecznica na patelni

Kiedy wpiszesz w Google dieta… wyskoczy Tobie kilkadziesiąt diet na schudnięcie. Osoba, która pragnie schudnąć, wybiera sobie wtedy jakąś dietę i próbuje ją stosować np. przez następny miesiąc albo nawet tylko 2 tygodnie.

Prawda jest taka, że nagle zmieniamy większość swoich nawyków żywieniowych, często głodząc się albo jedząc np. głównie białko lub tylko tłuszcze, tak jak w niektórych popularnych dietach.

Jednym słowem „katujemy się”, zmuszamy do jedzenia różnych rzeczy, co często przekłada się na efekty jojo (czyli jeszcze więcej tyjemy po zakończeniu takiej diety), mamy problemy zdrowotne (przez to, że nie dostarczamy wszystkich potrzebnych składników do organizmu) czy też czujemy się zmęczeni, osłabieni i niezadowoleni.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem, żeby skutecznie i zdrowo schudnąć (raz na zawsze) jest niestosowanie żadnych rygorystycznych diet, a stopniowa zmiana swoich nawyków żywieniowych, które będziemy stosować już na zawsze, dzięki temu schudniemy i dobrze będziemy się czuć.

Ale nie przestrasz się, nie chodzi o to, że teraz do końca życia masz jeść tylko warzywa i owoce. Chodzi o to, żeby zdrowo się odżywiać, pić dużo wody, w odpowiedni sposób się odżywiać i jednocześnie pozwalać sobie czasem na niezdrowe jedzenie. Po prostu wszystko z umiarem. Jeśli chcesz sobie zjeść trochę czekolady czy wypić wina to zwyczajnie to robisz. Chodzi tylko o to, żeby z tym nie przesadzić.

Możesz się zdziwić jakie pyszne obiady, przekąski czy słodkie wypieki możesz robić z różnych zdrowych produktów, także głowa do góry, bo można jeść bardzo smacznie i zdrowo 🙂

Pozdrawiamy i zapraszamy do czytania!