Podstawy odchudzania


Odchudzanie jest tematem, który spędza sen z powiek wielu paniom ale też i panom. Oczywiście nie możemy mówić tutaj o jednym rodzaju otyłości ponieważ w świetle nauki jest to rozumienie nie prawidłowe.

Praktycznie każda osoba borykająca się z problemem otyłości jest całkowicie innym typem dlatego uogólnienie jeśli chodzi o metody odchudzania a również dobór jednej diety dla wszystkich osób pragnących się pozbyć swojego „ciężaru” jest nieprawidłowy.

Z czego wynika moja otyłość?

Zdrowa owsianka z jagodami goji i owocami

Przede wszystkim powinniśmy zaobserwować czy skłonność do otyłości nie jest w naszej rodzinie dziedziczna – jeśli bowiem tak jest odchudzanie może się okazać nieco trudniejsze i najprawdopodobniej potrzebować będziemy konsultacji i stałej opieki specjalisty, który będzie czuwał nad nami i przede wszystkim przepisze odpowiednie środki pozwalające na pozbycie się zbędnych kilogramów.

Czasem jednak jest tak, że nasza otyłość wynika zwyczajnie z zaniedbania czy to odpowiedniej diety czy też z braku ruchu bo zwyczaje albo nie mamy na to czasu lub chęci a wystarczy naprawdę kilkanaście minut dziennie bez zbędnego forsowania organizmu aby cieszyć się piękną i nienaganną sylwetką.

W trzecim typie, który został opisany w wypadku odchudzania należy przede wszystkim zmienić swoje nawyki żywieniowe, prawdopodobnie bowiem zjadamy nieodpowiednie produkty, jadamy nieregularnie albo późnym wieczorem gdzie nie mamy możliwości spalenia danego pożywienia.

Jeśli nie potrafimy sami zmienić swoich nawyków to konieczne będzie udanie się do dietetyka, który ułoży specjalną dla nas dietę, której będziemy musieli przestrzegać.

Regularność w ćwiczeniach

Piłki i ciężarki do ćwiczeń w domu

Kolejnym krokiem jeśli chodzi o odchudzanie będzie wprowadzenie do swojego dziennego grafiku ćwiczeń, które poprawią naszą kondycję i pozwolą na spalenie zbędnych kalorii gromadzących się w naszym organizmie. Jest wiele stron internetowych, na których znajdują się specjalne ćwiczenia na poszczególne partie ciała w zależności od naszych wymagań.

Oczywiście jeśli sami nie potrafimy zaplanować swojego treningu możemy wybrać się do specjalnych klubów gdzie będziemy mogli uczestniczyć w ćwiczeniach czy to na specjalnych sprzętach czy również możemy wybrać tradycyjny aerobik chociaż te ćwiczenia są przeważnie przeznaczone dla pań, w przypadku mężczyzn może pojawić się drobny problem.

Sami w zaciszu domowym możemy wykonywać ćwiczenia takie jak przysiady czy brzuszki ponieważ nie są to skomplikowane ćwiczenia i każdy sobie z nimi poradzi.

Naturalne wspomagacze przyspieszające odchudzanie

Siemię lniane w misce

Jeśli chodzi o odchudzanie i poprawę przemiany materii to warto również sięgnąć chociażby po błonnik czy siemię lniane – są to naturalne produkty wspomagające, które poprawią naszą przemianę materii i pomogą w procesie odchudzania.

Tak samo jak naturalne suplementy w tabletkach. Przykładem może być Bioslimin. Zawiera on dużo wspomagających składników, które mogą pomóc spalić tłuszcz. Takich suplementów jest bardzo dużo, ale ważne, żeby patrzeć na skład zanim jakiś kupimy.

Trzeba jednak pamiętać, że działają one jedynie w połączeniu ze wszystkimi wcześniej wymienionymi zaleceniami i nie mogą być stosowane jako środek zastępczy chociażby za ćwiczenia ponieważ skutki nadużywania wspomnianych środków mogą skończyć się dla nas dosyć nieprzyjemnie a tego chyba nikt z nas by sobie nie życzył.

Jak więc widać odchudzanie nie jest takie straszne jakby się wydawało i każdy z nas może spróbować. Trzeba tylko pamiętać o tych podstawowych krokach jak odpowiednie odżywianie, codzienne ćwiczenia (przynajmniej 15 minut dziennie) i regularne przyjmowanie suplementów wspomagających spalanie tłuszczu 🙂


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.