Schudnąć bez odchudzania


Naprawdę, niewiele jest kobiet, które ominęła chęć odchudzania się. Moda lansowana przez celebrytów i media, stereotypy panujące w społeczeństwie – to wszystko sprawia, że nawet dziewczynki dbają już o odpowiednią wagę i wymiary.

Mimo, iż tak wiele mówi się o zgubnych skutkach nierozsądnego odchudzania, mało kto na to zważa, kiedy w grę wchodzą zbędne kilogramy. Odpowiednia dieta to wcale nie ta, która szybko i łatwo pozwoli zmniejszyć masę ciała.

To, przede wszystkim, zbilansowany jadłospis, dzięki któremu organizm otrzymuje wymaganą dawkę wszystkich składników odżywczych, których potrzebuje do prawidłowego rozwoju. Odchudzanie natomiast, bardzo często doprowadza do zaburzeń na tym tle.

Wspomnę też o tabletkach, bo niestety dużo osób myśli dzisiaj, że może wziąć sobie tabletkę i schudnie bez żadnego patrzenia na odżywianie. Niestety tak to nie działa, suplementy jak przykładowo Bioslimin działają, ale tylko wspomagająco i warto o tym pamiętać. Odżywianie jest najważniejsze.

Czy warto stosować konkretną dietę?

Dieta south beach na odchudzanie

Ogromna ilość ludzi rozpoczyna diety na własną rękę, sugerując się poradami w pismach i telewizji. Mało kto jednak wie, że takie działania bardziej mogą zaszkodzić, niż pomóc. Pomijając prawie stuprocentową pewność wystąpienia efektu jo-jo, warto wziąć pod uwagę szkodliwość dla zdrowia.

Owszem, wiele jest diet leczniczych, zalecanym osobom o stwierdzonej otyłości. Mimo tego, nie powinniśmy stosować ich samodzielnie. Przykładowo, dieta Kwaśniewskiego wydaje się idealna, jeżeli nie potrafimy przestrzegać ograniczeń żywieniowych.

Trzeba jednak pamiętać, że dawka cholesterolu, jaką dostarcza organizmowi, jest wręcz zabójcza dla osób o jego wysokim poziomie. Natomiast dieta south beach wniesie chaos do organizmu osób mieszkających w chłodniejszym klimacie. Nie wspominamy o wszelkich przeciwwskazaniach dotyczących stanu zdrowia osoby, która decyduje się na odchudzanie.

Jak zacząć prawidłowo się odchudzać?

Jak zatem skutecznie i bezboleśnie doprowadzić ciało do takiego stanu, w jakim będziemy z niego w pełni zadowoleni? Jest kilka zasad, które na pewno nam w tym pomogą, dosłownie jeśli trochę to potrwa. Główną regułą jest postawienie sobie realnych wymagań.

Zdrowe odżywianie na odchudzanie

Nie może dążyć do zrzucenia 10 kilogramów w ciągu miesiąca, skoro dotychczas prowadziliśmy niezdrowy styl życia. Zmiany należy wprowadzać stopniowo. Na początku, spróbujmy uregulować ilość zjadanych dziennie posiłków. Zadbajmy o ich obfitość. Jak powszechnie wiadomo, podstawą jest śniadanie, więc o nie dbajmy najbardziej. Jedzmy regularnie, pięć posiłków na dobę, bez podjadania pomiędzy kolejnymi daniami.

Próbujmy eliminować tłuste potrawy i słodycze. Do jadłospisu wprowadźmy jak najwięcej owoców i warzyw. Dobierajmy produkty bogate w błonnik i witaminy. Kiedy silna wola zawiedzie, nie poddawajmy się.

Małe przewinienia nie są powodem, by się poddać. Dosłownie po całym grzesznym dniu, można wrócić do zdrowego odżywiania. Niestety, większość z nas, przekreśla wtedy całe tygodnie walki z wagą.

To prawda, efektów nie zobaczymy natychmiast. Nie jest to żadna dieta-cud ani inna, podobna wspaniałość. Jeśli jednak dołączymy do tego codzienny ruch w postaci, która nam najbardziej odpowiada (np. rower), otrzymamy przepis na zdrowy tryb życia, który pozwoli nam zachować dobrą formę do późnych lat życia, a przy okazji, wspomoże nasze samopoczucie, będąc zastrzykiem energii i radości życia.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.